WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesinin süresini uzatıyor

Türkiye ve Dünya üzerinde infiale neden olan yeni WhatsApp gizlilik sözleşmesi hakkında firmadan resmi bir açıklama yapıldı.

WhatsApp Blog’da yayınlanan resmi yazıda firma, kullanıcılardan gelen tepkilerin farkında olduğunu, buna sebep olan neden olan şeyin ise yanlış bilgilerin yayılması olduğunu belirtti.

WhatsApp üzerinde yapılan konuşmalara değinilen yazıda, sohbetlerin uçtan uça şifrelendiğini, ne Facebook’un ne de WhatsApp’ın kendisinin bu mesajları göremeyeceğinin altı çizildi.

Önceki yayınlanan gizlilik sözleşmesinde belirtilen herhangi bir hususun değişmediğini, yani sizin işletmelere attığınız mesajların veya e-postaların, reklam ve pazarlama amacıyla kullanılabileceği ve WhatsApp üzerinden herhangi bir ürün aldığınız takdirde alışveriş hareketlerinizin, göreceğiniz reklamların kişiselleştirebilmesi için kullanılabileceği politikasının aynen devam ettiği belirtildi.

Yine yayınlanan sözleşmede belirtilen 8 Şubat 2021 tarihini ileri çeken WhatsApp, 15 Mayıs 2021 tarihine kadar, kullanıcılara zaman tanıyacağını ve bu yeni sürece geçişi aşamalı olarak tamamlayacaklarını ifade etti.

Siz değerli Kıssa Devre okuyucuları, WhatsApp’ın 15 Ocak 2021‘de yayınladığı bu açıklamayı, filtresiz bir şekilde buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni sözleşmesi hakkında yorumlarınızı web sitemiz üzerinden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Haberin kaynağı

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close