GeForce Now için Türkiye bölge kısıtlaması kalkıyor

Nvidia’nın bulut oyun streaming servisi GeForce Now için, birkaç gün önce açıklanan sadece Turkcell GAMEPLUS üzerinden erişilme şartı kaldırılıyor.

Nvidia forumunda, Türk oyuncular için özel olarak yapılan açıklamada, oyuncuların ilk başta ifade edildiği üzere, sadece Turkcell GAMEPLUS üzerinden servis alma zorunluluklarının kalktığı belirtildi.

Kısaca Türk kullanıcılar, isterlerse Nvidia Batı Avrupa sunucularından, isterlerse Ankara Turkcell GAMEPLUS sunucularından hizmet alabilecekler.

Böylece, ilk başta açıklanan 3 Mayıs 2021 tarihinde Avrupa sunucusuna erişim kısıtlaması da geçersiz kalmış oluyor.

Ayrıca global hesap üzerinde aylık veya 6 aylık Founders Edition üyeliği bulunan kullanıcılar, Ankara’da bulunan GAMEPLUS sunucularına dönmek isterlerse, yıl boyunca aylık 49.90₺ gibi özel bir fiyatla tarifelendirilecekler. Bu özel fiyata geçiş için geçerli olan tarih aralığı ise 19 Mart ve 30 Nisan 2021 olarak belirtiliyor. Ayrıyeten kullanıcılara bu özel fiyattan yararlanmaları için bir promosyon kodu gönderilecek

screenshot static login.nvidia.com 2021.03.13 22 49 38

Para iadesi konusunda ise 6 aylık Founders Edition üyeliği 3 Mayıs 2021‘den önce bitmeyecek oyuncular, ödedikleri tutarın tamamını iade alabilecek.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak

Kaynak 2

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close