MG’nin elektrikli modeli ZS EV Türkiye’de

İngiliz firması MG’nin ülkemize resmi olarak giriş yapmasıyla birlikte getirdiği ilk model ZS EV, ön satışa sunuldu.

Gelin kısaca ZS EV’nin teknik özelliklerinden bahsedelim.

MG ZS EV Neler sunuyor?

Comfort ve Luxury olarak iki ayrı pakette sunulacak ZS EV, Comfort paketinde 16 inç alaşım jantlar, Apple CarPlay-Android Auto ikilisi, 8 inç dijital bilgi eğlence sistemi ve 3 tane sürüş modunu standart sunuyor. Bunlara ek olarak yine aynı donanım paketinde, MG Pilot olarak adlandırılan, otomatik acil frenleme sistemi, adaptif hız sabitleyici, uzun far asistanı, hız tabelası okuma ve ona göre yavaşlama sistemini içinde barındıran, Seviye 2 otonom sürüş desteğinide içinde barındırıyor.

Luxury paket ise yukarıda sıraladığımız özelliklere ek olarak, 17 inç alaşım jantlar, elektrikli katlanabilir yan aynalar, açılabilir cam tavan, geri görüş kamerası, deri koltuklar, ön koltuklarda elektrikli ayarlama ve ısıtma fonksiyonu, kör nokta uyarı ve arka trafik uyarı sistemi geliyor.

Bu iki pakette 5 ayrı renk seçeneği ile tercih edilebiliyor.

Performans konusunda cömert davranan MG ZS EV modeli, 353 nm tork üreten 105 kW elektrik motoru ile birlikte 44.5 kWh batarya kapasitesi ile geliyor. Bu batarya WLTP ölçümlerine göre bu kapasite, 263 km menzil sunabiliyor.

0-100 km hıza 8.2 saniye ZS EV, Euro NCAP testlerinden ise 5 yıldızlı.

Şarj ve Fiyat

MG ZS EV, birincisi Tip 2, diğeri CCS2 olan hızlı şarj soketi ile geliyor.

Hızlı şarj ile 40 dakika içinde %80 doluluk oranına ulaşabilen batarya, kısa devre ve su temaslarına karşı dayanıklılığını belirten USA UL2580 sertifikasına da sahip.

MG ZS EV’nin 7 yıl veya 150.000 km gibi iddialı bir garanti olduğunu da ekleyelim.

Comfort paket için 394.000₺, Luxury paket için 409.000₺ olarak belirlenen fiyatlara ek olarak, Mayıs 2021 sonuna kadar Wallbox firmasının Pulsar Plus akıllı ev/iş şarj istasyonunu da hediye ediliyor.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak

Görseller

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close