Skoda Kodiaq makyajlandı

skoda kodiaq makyajlandi

Skoda Kodiaq yenilendi.

Gelin yenilenen Kodiaq neler sunuyor hep beraber göz atalım.

Makyajlı Skoda Kodiaq neler sunuyor?

Temmuz 2021’den itibaren satışta olacak makyajlı Kodiaq’ın ön tasarımı belirgin ölçüde elden geçirilmiş. Artık opsiyonel olarak Full Matrix LED farların tercih edilebileceği model, Active, Ambition ve Style paketlerinde alüminyum dokulu ön parçalar ile gelecek.

Far tasarımları eskisine göre daha yumuşak hatlara sahip. Ayrıca modelin ön ızgarası da büyütülerek, daha sportif ve agresif bir görünüm verilmesi hedeflenmiş.

Opsiyonel olarak alınabilen 20 inç jantlar ve yenilenen ön-arka tampon tasarımları ile sürtünme direncinin azaltılması hedeflenen Kodiaq’ın iç tasarımında da çeşitli iyileştirmeler mevcut.

Yenilenen 2 kollu direksiyon simidine, opsiyonel olarak alınabilen 10.25 inç boyutundaki dijital sürücü göstergesi ve 9.2 inçe kadar yükseltilebilen yeni nesil bilgi eğlence sistemi eşlik ediyor.

Opsiyon olarak gelen delikli deri koltuklar, hem ısıtma hemde soğutmaya ek olarak masaj fonksiyonuna sahip olacak.

Kodiaq’ın geniş hacmini arka bölümde ekstra 2 koltuk ile değerlendirmek isteyen müşterilere, 7 koltuk opsiyonu da sunulacak.

Geliştirilmiş 575 watt Canton ses sistemi ise L&K paketinde standart olacak.

İlginçtir ki Skoda orta konsolda bulunan devasa vites kolunu ve klima ünitesini bu makyaj operasyonunda değiştirmemiş.

Yeni Motorlar

EVO jenerasyonundan gelen yeni motorlar, düşük emisyon vaadiyle geliyor. Özellik 2.0 TDI motorlar için kullanılan “çift doz” egzoz gazı uygulaması ile nitrojen oksit değerleri %80 oranla düşürülebiliyor.

2.0 TDI motorlarda, 150 HP ve 200 HP olmak üzere iki farklı güç seçeneği varken, DSG standart olacak. 4 tekerden çekiş sistemi ise sadece 2.0 TDI 200 HP modelinde standart olarak kullanıcılara sunulacak.

Benzinli motorlarda giriş seviyesi olan 1.5 TSI ACT motor, 6 ileri manuel şanzıman ve önden çekiş sistemi ile alınabilecek. DSG ise opsiyon olacak.

2.0 TSI motor ise 190 HP ve 245 HP olarak iki farklı güç seçeneğinde gelecek. Bu varyasyonlar için DSG ve 4 çeker sistemi standart olarak sunulacak.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak ve tüm görsel içerik