PlayStation 5 1080p 120Hz desteğine kavuştu

PlayStation 5, içeriğinde 1080p 120Hz desteğinin de olduğu bir dizi güncellemeye kavuştu.

PlayStation 5 güncellemesi neler sunuyor?

Nisan güncellemesinin getirdiği başlıca yenilik depolama konusunda. Artık PlayStation 5 kullanıcıları oyunlarını, harici bir USB cihazında depolayabilecekler. Oyunu tekrar indirmeden, sadece USB bağlantısını sağlayarak kurmak oyuncuları mutlu edecektir. Ancak oyunu önce PlayStation 5’e indirmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Diğer bir özellik ile PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcıları, Share Play sayesinde ortak oyun oynayabilecekler. Ayrıca bu özellik sayesinde, PlayStation 4 kullanıcıları, PlayStation 5 kullanıcılarının ekranlarını görebilecek.

Game Base’de güncellemeden nasibin alanlar arasında. Partiler ve arkadaşlar arasında kolay geçiş, sohbet başlatmanın yanında bildirimleri açıp kapatma özelliği de eklenmiş.

Artık oyun kütüphanesinde kullanıcılar istedikleri oyunları gizleyebilecekler. Öte yandan oyun içi sohbet sesini kapatma, yenilenen ödül istatistik ekranı, konsol uyku modundayken (eğer geliştirici tarafından desteklenirse) güncellemeleri otomatik yükleme gibi irili ufaklı yeni özellikler güncellemenin içeriği arasında.

Peki ya 1080p 120Hz?

Ayrıca Sony, 120Hz uyumlu 1080p monitörlerin, PlayStation 5 tarafından desteklediğini de ekledi. Monitör desteğinde sağlanan çeşitlilik, şüphesiz oyuncuları memnun edecektir.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak 1 ve görsel

Kaynak 2

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close