Çin’e özel Volkswagen ID.6 tanıtıldı

cine ozel volkswagen id 6 tanitildi

Volkswagen’in Çin pazarına özel olarak hazırladığı ID.6 tanıtıldı.

ID.6 neler sunuyor?

Volkswagen’in modüler elektrik platformu olan MEB üzerinde yükselen model, ID.6 CROZZ eve ID.6 X olmak üzere iki varyasyona sahip. 4.88 metrelik ID.6, kardeşi olan. ID.4’e göre 30 santimetre daha uzun. Böylece 3. sıra koltuk kurulumu için yeterli alan sağlanmış oluyor. İsteğe bağlı olarak 19 inç ve 21 inç jant tercihleri sunulacak modelde cam tavan ise opsiyon olacak.

58 kWh (436 km) ve 77 kWh (588 km) olmak üzere iki çeşit batarya seçeneği ile gelecek ID.6, bu modülleri yolcu kabininin altında saklayarak ağırlık dengesini ortada tutmaya çalışmış.

4MOTION destekli model, en yüksek pakette 225 kW elektrikli motoru sayesinde 300 HP güç üretebiliyor. Performans değerleri bakımından bu elektrikli motorun 0-100 hızlanması 6.6 saniye, elektronik olarak sınırlandırılan son hızı 160 km/s olarak belirlenmiş.

Kısaca iç tasarım

İç tasarımın odak noktası 12 inç boyutundaki bilgi eğlence ekranı olmuş. “Hello ID” komutuyla birlikte devreye geren sesli bir asistanda mevcut. Opsiyonel olarak sunulacak artırılmış gerçeklik destekli baş üstü göstergeye eşlik eden IQ Drive ile birlikte (adaptif hız sabitleyici, otomatik frenleyici, şeritte tutma asistanı) güncel teknolojilerin bir arada olduğu bir armoni sağlanmaya çalışılmış.

DB2021AU00303 medium

Kapanış

Çin’in Anting kasabası ve Foshang şehrindeki üretim tesislerinden çıkacak ID.6 şu an için sadece Çin pazarına özel olacak. Bakalım ID.6 ile Volkswagen hedeflediği elektriksel dönüşüm liderliği konusunda istediği sonuçları alabilecek mi?

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak ve tüm görseller