Mercedes EQG konsepti tanıtıldı: Gerçekten de zamanının ötesinde!

EQG

Yıllara meydan okuyan efsane Mercedes modeli, bundan sonra hayatına EQG olarak devam edecek.

EQG konseptinin detayları

Yeni başlayan IAA Münih fuarında tanıtılan ve seri üretime neredeyse hazır gözüken, efsanevi G-Serisi’nin elektriklisi olarak yerini alacak EQG, ön panjurda ışık oyunlarıyla hemen dikkatleri üzerine çekiyor.

2018 yılında tanıtılan en son versiyonun üzerine inşaa edilen EQG, ikonik kapı kolları, far tasarımı ve gövde elementlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamış. Ancak firma EQG için çift ton boya tasarımına gitmeyi tercih etmiş.

Yukarıda kısaca atıfta bulunduğumuz ön panjurda, Mercedes-Benz’in yıldızını ve eskiden radyatörün bulunduğu çerçeveyi aydınlatan hoş bir ışıklandırmaya gidilmiş. Konsept aracı 22 inç boyutunda devasa jantlar ile gelirken, yedek lastiğin saklandığı kalıbın şekli, yuvarlaktan duvar tipi şarj istasyonunu andıran bir şekile dönüştürülmüş.

Hep çok iyi yaptığı off-road kabiliyetleri konusunda da taviz vermeye hiç niyeti yok EQG’nin. Şasi konusunda merdiven yapıda gayet dirençli bir kuruluma sahip olacak model, her bir tekerin yanına yerleştirilmiş 4 adet elektrik motoru ve off-road koşullarına uygun 2 farklı vites seçeneği ile gelecek. ü

Ağırlık merkezini olabildiğince aşağı çekebilmek için merdiven şasinin içine yerleştirilen bataryalar ile bozuk zeminlerde yüksek bir çekiş gücü ve tutuş kontrolü sağlanması hedeflenmiş.

Aracın çıkış tarihi ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak ve görseller