Yeni iPad ve iPad Mini tanıtıldı

iPad

Apple etkinliğinde iPhone 13’ten önce sahneye yenilenen iPad ve iPad Mini çıktı.

Yeni iPad

Yeni iPad, A13 Bionic işlemcisinden gücünü alıyor. 10.2 inç boyutundaki Retina paneli ile tasarımda ve boyutlarda herhangi bir değişiklik sunmayan 9. jenerasyon model, True Tone ile beyaz dengesini otomatik olarak ayarlayabiliyor.

12 MP çözünürlük sunan süper geniş açı ön kamerası, Center Stage özelliği ile birlikte obje takibi yapabiliyor. 1. jenerasyon Apple Pencil ve Smart Keyboard desteği sunan model, başlangıçta artık 32 GB depolama yerine 64 GB depolama sunuyor.

24 Eylül’de satışa sunulacak model, çıkışında iPadOS 15 ile birlikte kullanıcılara sunulacak. Fiyatı ise 3900 TL’den başlıyor.

Apple iPad 10 2 inch SplitView 09142021

Yeni iPad Mini

Yenilenme kelimesinin sözlük karşılığı olan iPad Mini, aynı boyutlarda çerçevesiz bir deneyim sunuyor. 8.3 inç Liquid Retina ekrana sahip olan model, firmanın en güçlü işlemcisi A15 Bionic ile donatılmış. Hücresel paket ile alındığında 5G destekleyecek model, USB-C portu ile bataryasını dolduruyor.

Ayrıca iPad 9. jenerasyona göre, Apple Pencil’in 2. versiyonunu destekleyen yeni iPad Mini, iPad Air’e benzer bir şekilde güç butonunda Touch ID sunuyor.

Ön kamera 12 MP çözünürlüğe sahip ve ultra geniş açılı tercih edilirken, obje takibi yapabilen Center Stage özelliği es geçilmemiş. Cihazın arkasında ise 12 MP tek kamera kurulum var. Bu kamera ile düşük ışıkta True Tone flaş işe birlikte fotoğraflar yakalamak mümkün.

Fiyat etiketi ise 5800 TL olarak belirlenmiş.

Kaynak ve görseller