Yeni RANGE ROVER tanıtıldı: Lüks, yine yeni yeniden!

RANGE ROVER

RANGE ROVER

Yeni RANGE ROVER’ın ardındaki sır perdesi sonunda kalktı.

Yeni RANGE ROVER neler sunuyor?

MLA-Flex platformu üzerinde yükselen yeni Range Rover, SE, HSE ve Autobiography olmak üzere üç farklı donanımda satılacak. Ayrıca SV donanımı ister kısa şasi, ister uzun şasi veya tarihinde ilk kez 7 koltuklu olarak da konfigüre edilebilecek.

Yalnız 0.30 sürtünme katsayısına sahip olan yeni Range Rover, elektrikli arka aks kontrolüne sahip. Böylece 7 dereceye kadar dönüş açısı sağlayan tekerler, dönüş çapını oldukça kısaltırken, yüksek hızlarda ise ön tekerleri takip ederek daha iyi bir yol tutuş vaadediyor.

Tamamen yenilenen iç tasarımda, artık tek bir bilgi eğlence ekranı bütün işlevleri yerine getiriyor. 13.1 inç boyutundaki devasa ekranın hemen altında fiziksel klima kontrolleri mevcut. Orta konsolda ise ufak bir vites topuzu bizleri karşılıyor.

13.7 inç kavisli ekran ise sürücüye özel. 3 panele ayrılan ekran, Pivi Pro bilgi eğlence sistemi ile eşlenik çalışıyor. Arka yolcular için ise, koltuk başlarında 11.4 HD ekranlar mevcut. HDMI ve Wi-Fi gibi bağlantı özelliklerine sahip ekranları, orta kol dayamada bulunan 8 inçlik Controller10 ile kontrol etmek mümkün.

Motor seçeneklerine bakacak olursak, yeni PHEV 510 HP veya 440 HP güç üreten iki motor seçeneği mevcut. Elektrikli menzili ise 100 km’ye kadar uzanabiliyor. Ayrıca V8 530 HP ve çift turbolu tercih ile yeni Range Rover, 0-100 hızlanmasını 4.6 saniyede tamamlıyor.

2024 yılında tamamen elektrikli bir motora kavuşacak yeni Range Rover, 94 bin sterlin fiyat etiketi ile şu anda sipariş verilebiliyor. Türkiye fiyatları henüz belli değil.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak ve görseller